عیدی شهدا

توی وبلاگ ertefaateanar.blogfa.comشهدا عیدی می دن.

عیدی شهید:

شهید حسین باخداقمصری

شهادت طلبی

بارالها! ملکا! معبودا! اگر اسلام عزیز با ریختن خون ما و من حقیر زنده خواهد ماند و مظلومان و مستضعفان جهان از دست مستکبران و زورگویان خلاصی خواهند یافت، پس بشکافید ای گلوله­ها و ترکشها سینه و جمجمه ما را.

ولادت: 1/1/1343

شهادت: 20/12/1363

مداح مجتبی رمضانی در مورد غرب میگه:

«می سازنت هر وقتی بری چون سر بساطه»

شهدا هر جا که ازشون بخوایی می سازنت

و وقتی کم بیاری فقط کافیه که قبلا با یه شهید خرده حساب داشته باشی

میاد سراغت احوالت و می پرسه بعد همچنین می سازتت که تا چند وقت سرحالی

مثل حاج احمد متوسلیان و حاج محمد ابراهیم همت

حاج احمد با اینکه هنوز معلوم نیست شهید شده یا نه

اما خیلی خوب و به موقع میاد سر می زنه

چند وقتی بود که مردد بودم برم بالای خاکریز یا نه

که یه دفعه صدای حاج احمد رو شنیدم که می گفت

«برادرها! امروز صف با شرف از بی شرف مشخص می شود!.. با شرف هایش بیایند بالای خاکریز»

حالا عزم رفتن بالای خاکریز رو دارم، باید ببینم سید علی چی میگه:

جوان ایرانی باید بداند ایران در کجای این جبهه است. در دنیا یک جنگ عظیم و یک چالش بزرگ برپاست؛ جنگ توپ و تفنگ نیست، اما جنگ اراده ها و عزم ها و سیاست ها و تدبیرهاست. ایران در کجای این جنگ است؟ ایران در جبهه ای از این جنگ در مرکز فرماندهی قرار دارد که افراد آن جبهه را ملتها تشکیل می دهند. ...

اتاق فرماندهی این طرف این جبهه، ایران است: ایران حزب اللهی پر از عزم و همت، اما با دست خالی؛...

مگر ما چه داریم؟ ... ما ملتی داریم که با انقلاب اخت است؛ گره خورده است؛ جوشیده است. ... هر جا لازم باشد، سینه شان را سپر می کنند و به وسط میدان می آیند. این نقطه قوت ماست.

این چگونه حاصل شده است با موتور ایمان، با روحیه انقلاب، با انگیزه دین؛ ...

حالا شما بسیج دانشجویی- در این خیمه ی فرماندهی در کجا قرار دارید؟ خودتان معین کنید و فکرش را بکنید؛ البته با این محاسبه. دانشجو جماعت بخصوص آن وقتی که انگیزه بسیجی و روح بسیجی بر او حاکم است- آن عنصر بی همتاست؛ بی همتاست یعنی برای پیشبرد این حرکت عظیم، دیگر نمی توان روی او قیمت گذاشت.(در دیدار اعضا بسیج دانشجویی 12/2/1386)

 معلوم است که قدرت سلطه گر به آسانی و بزودی تسلیم نمی شود و عقب نمی نشیند. این مبارزه باید استمرار پیدا کند تا یک ملت بتواند جایگاه خود را مستحکم کند؛ شما امروز در حال ادامه ی این مبارزه اید. این مبارزه همیشه در میدان جنگ نیست؛ اما همیشه در میدان ظرفیتهای انسانی است؛ همیشه در میدان اراده ها ست. اراده ی ملت وقتی بر ادامه ی راه استقلال و عزت باشد، پیش خواهد رفت؛ این اتفاقی است که در ایران افتاد. جوانان عزیز! شما وارث یک واقعیت پرشکوه در این کشورید. ...

این راه باید ادامه پیدا کند؛ امید به شما جوانهاست. خودتان را آماده کنید. مسئله فقط مسئله جنگ نظامی نیست که بگوئیم خودتان را آماده جنگ نظامی کنید؛... . راه علم، راه تقویت اراده، راه خلاقیت و سازندگی، راه رشد و تکاملرا جوان ایرانی باید بپیماید. هر مقدار ما از معارف اسلامی فاصله بگیریم، از مجاهدت و تلاش و تکاپو دست برداریم، ضرر خواهیم کرد و به همین نسبت در این نبر تاریخی مرگ و زندگی، عقب خواهیم رفت؛ ضربه خواهیم خورد.(در دیدار دانش آموزان و دانشجویان بسیجی 9/8/1386)

جنگ، جنگ اراده هاست؛

جنگ عزمهای راسخ است.(در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری 25/6/1389)(تمام مطالب استخراج شده از فیش ها و مقالات جنگ اراده ها از سایت khamenei.ir است.)

پس با سلاح اراده و عزم راسخ

و با اندیشه افق آرمان های دینی

برای فتح خاکریزهای سرتاسر دنیا

بالای خاکریز دانشگاه می روم.

خدایا! به امید تو ... .

(با تشکر از شهید باخداقمصری)

/ 0 نظر / 15 بازدید